دندانپزشکی پیشگیری

دندانپزشکی پیشگیری

در پزشکی جمله معروفی در زمینه پیشگری وجود دار که می گوید پیشگیری بهتر از درمان است . با توجه به نوع محتوای موجود در وب سایت فعلی دندانپزشک دکتر فرهودی ، دندانپزشکی هم با این جمله مرتبط است . 
با توجه به نقش مهم دندان ها در زندگی فرد ( هم از بعد تغذیه ، هم از بعد تکلم و هم از بعد زیبایی ) ، می توان گفت که پیشگیری از بیماری ها و مشکلات دهان و دندان امری ضروری است . با مراجعه به دندانپزشک در فواصل زمانی منظم ، می توان جلوی بسیاری از بیماری های دهان و دندان را گرفت .
ظهور تکنولوژی های جدید در زمینه علم دندانپزشکی مانند ایمپلنت یا لیزر یا  کدکم ، درمان و بازسازی دندان های خراب را به مراتب آسان تر از گذشته نموده است . 
 علاوه بر آنچه تا کنون گفته شد ، رعایت بهداشت فردی در حوزه دهان و دندان با اقداماتی مانند استفاده از دهانشویه ، نخ دندان و مسواک زدن صحیح می تواند به حفظ سلامت پایدار دندان ها کمک کند . هر کدام از موارد مذکور در حوزه فردی ، نیاز به آموزش هاس اصولی دارد که چنانچه از سنین پایین ، کودکان این آموزش ها را فرا بگیرند ، اثربخشی زیادی در حوزه سلامت دهان ودندان رخ داده است . اینجا نباید از نقش موثر والدین غافل بود . 
اگر والدین در این زمینه ها اهمیت و حساسیت کافی به خرج دهند ، می توان شاهد نسلی از کودکان بود که هرگز پوسیدگی دندان را تجربه نخواهند کرد  .
برای کسب هرگونه آگاهی بیشتر از آنچه در این مطلب ارائه شد ، با شماره مطب دندانپزشکی دکتر فرهودی در ارتباط باشید .